Co zapewniamy?

 

Dla uczestników naszych wypraw przygotowaliśmy:

 •  Transport busem lub elastyczny odbiór z dworca kolejowego lub lotniska
 •  Transport rowerów lub możliwość ich wypożyczenia
 •  Noclegi w uroczych hotelach, zajazdach i gościńcach
 • Posiłki w postaci obiadokolacji i śniadań w każdy dzień wycieczki
 • Doświadczonego pilota i serwis techniczny
 • Transport bagaży i asystę auta na trasie
 • Wiele atrakcji i niezwykłych widoków
 • Niezapomniane przeżycia!

 

Transport

Zapewniamy transport z i do najbliższych dworców kolejowych lub lotnisk znajdujących się na trasie danej wyprawy. Jesteśmy przekonani, że najbezpieczniej, bardziej ekonomiczniej, wygodniej i najłatwiej dostać się na miejsce startu koleją. Linki do rozkładu jazdy pociągów można znaleźć w szczegółach każdej wyprawy.

Szczegóły transportu uzgadniamy z każdym uczestnikiem indywidualnie. Przy grupach zorganizowanych na życzenie klientów transport organizujemy również busem.

Transport bagaży i rowerów z Warszawy lub Lublina zawsze jest wliczony w cenę wyprawy. Z innych miejscowości po indywidualnym uzgodnieniu.

Przy wyprawach, gdzie trasa zaczyna się i kończy w tej samej miejscowości organizujemy parking strzeżony dla samochodów.

 

Noclegi

Dworek OsieckiNa noclegi zawsze wybieramy miejsca, które mają niepowtarzalny klimat i urok, zazwyczaj są to fajnie urządzone hotele, zajazdy i gospodarstwa agroturystyczne leżące gdzieś na uboczu. Uczestników kwaterujemy w pokojach dwuosobowych, które posiadają oddzielną łazienkę z prysznicem. Pokoje jednoosobowe dostępne są na specjalne życzenie.

Aby zobaczyć przykładowe miejsca, w których nocujemy prosimy kliknąć w poniższe linki:

 

Posiłki

Tatarski obiad, czyli baranina w kapuścieWszystkie wieczorne obiadokolacje są wliczone w cenę wyprawy, a my starannie wybieramy takie restauracje, aby miały miłą atmosferę, a kuchnia w nich była regionalna. Wszystkie posiłki zawierają przystawkę, danie główne i czasami deser. Na szczególne życzenie zamawiamy także posiłki wegetariańskie.

Kiedy trasa wyprawy prowadzi przez tereny winnic jak na przykłąd na czeskich Morawach do obiadokolacji podawane jest także lokalne wino.

Śniadania także są wliczone w cenę wyprawy przeważnie w formie szweckiego stołu.

Posiłki na trasie wyprawy każdy uczestnik organizuje sobie we własnym zakresie, a nasz pilot może tylko zaproponować dobrą restaurację na obiad lub regeneracyjny posiłek w formie pikniku przy lokalnym sklepie lub na łonie przyrody.

 

Rowery i osprzęt

21-biegowy lekki trekkingowy rower marki Kross

W cenie wyprawy zawsze wliczony jest transport rowerów i bagaży z Warszawy i Lublina.

Kiedy chciałbyś wypożyczyć rower oferujemy lekkie, trekkingowe rowery polskiej firmy Kross.

Jeśli spotka Cię jakaś awaria na trasie nasz pilot i kierowca naprawią przebitą dętkę lub drobne problemy mechaniczne. Nasz bus służy także jako serwis więc podstawowe narzędzia i części zapasowe mamy zawsze pod ręką.

 

 

Piloci i zabezpieczenie

Nasz bus jest zawsze do dyspozycji!Na każdej wyprawie jest dwóch pilotów. Jeden prowadzi trasę i jedzie z grupą, drugi w busie zabezpiecza grupę wioząc wszystkie bagaże uczestników, które w każdym momencie dnia są do ich dyspozycji. Jeśli także na przykład chciałbyś wziąść sobie wolne od roweru lub jeśli dany dzień okaże się dla Ciebie za trudny nasz bus zabierze Cię na tak długo lub tak mało jeśli tego zechcesz.

Piloci prowadzący daną wyprawę znają bardzo dobrze także boczne trasy danej okolicy więc z radością spełnią wszystkie indywidualne życzenia jeśli miałbyś pewien niedosyt jeśli chodzi o ilość przejechanych na rowerze kilometrów danego dnia!

Bezpieczeństwo uczestników

Czytaj więcej: Wytyczamy trasy z dala od samochodowego ruchu!
Wytyczamy trasy z dala od samochodowego ruchu!
Z Velotur-em jeździ się bezpiecznie!

Bezpieczeństwo uczestników gwarantuje kompleksowa i profesjonalna organizacja każdej naszej wyprawy. Obejmuje ona wytyczenie bezpiecznej trasy, opiekę przewodnika, rezerwację noclegów i posiłków, asystę auta zabezpieczającego przejazd uczestników wyprawy, serwis rowerowy w przypadku problemów ze sprzętem, a także ubezpieczenie KL i NW uczestników naszych wypraw.

Czytaj więcej...

Transport

Czytaj więcej: Bus z przyczepką zawsze jest do Państwa dyspozycji!
Bus z przyczepką zawsze jest do Państwa dyspozycji!
Miejsce startu wypraw, transport uczestników, rowerów i bagaży.

Miejsce startu każdego wyjazdu jest dokładnie opisane w szczegółach dotyczących każdej organizowanej przez nas wyprawy. W Polsce zaczynamy zazwyczaj od miasta, które ma połączenie kolejowe z Warszawą. Jeśli wyjeżdżamy za granicę Polski spotykamy się zawsze w ostatniej miejscowości po polskiej stronie, która ma połączenie kolejowe z Warszawą, a która to miejscowość leży najbliżej przejścia granicznego.

Czytaj więcej...

Noclegi i posiłki

Czytaj więcej: Zawsze szukamy miejsc noclegowych, które mają klimat!
Zawsze szukamy miejsc noclegowych, które mają klimat!
Parę słów o tym gdzie śpimy i co jemy podczas naszych wypraw.

Wszystko co dotyczy noclegów i posiłków podczas naszych wypraw opisane jest w szczegółach każdej organizowanej przez nas wyprawy. Jeśli chodzi o ogólną informację o noclegach i posiłkach podczas wypraw organizowanych przez Velotur to możemy podzielić je na dwie kategorie.

Wersja Komfort i Standard - adresowana jest do osób, które lubią na trasie wyprawy nocować w dobrych (wersja Standard) lub luksusowych (wersja Komfort) warunkach i mieć zapewnione całodzienne wyżywienie w postaci śniadań i obiadokolacji na całej trasie wyprawy. Uczestnicy wypraw "Komfort" oraz "Standard" mają zapewniony nocleg w hotelach, pensjonatach i gospodarstwach agroturystycznych o dobrym (wersja Standard) lub wysokim (wersja Komfort) standardzie przeważnie w pokojach 2-osobowych z łazienką. Wszystkie szczegóły zamieszczamy w info o imprezie. Zawsze staramy się szukać takich miejsc, które mają regionalny klimat i położone są w okolicy atrakcyjnej przyrodniczo lub krajobrazowo, zazwyczaj omijając większe miasta.

Czytaj więcej...

Rowery i serwis

Czytaj więcej: W przypadku awarii serwis jest zawsze na miejscu!
W przypadku awarii serwis jest zawsze na miejscu!
O rowerach i o tym jak usuwamy awarie na trasie.

Na wyprawy po Europie Wschodniej, które organizujemy najlepiej nadają się rowery turystyczne, czyli uniwersalne rowery trekkingowe oraz rowery górskie. Z uwagi na zróżnicowaną nawierzchnię na trasach naszych wypraw nie polecamy rowerów szosowych. Wyposażenie roweru to sprawa indywidualna każdego uczestnika.

Ważne jest tylko i na to zwracamy szczególną uwagę, aby Twój rower był przed wyprawą w pełni SPRAWNY!

Uczestnicy, którzy posiadają własny rower proszeni są o dokonanie przez wyjazdem szczegółowego przeglądu swojego sprzętu w profesjonalnym serwisie rowerowym. Po dokonananym przeglądzie koniecznie przejedźmy się i sprawdźmy, czy na pewno wszystko jest OK. Uważamy, że własny, dobrze przygotowany do wyprawy rower, na którym się jeździ i który się dobrze zna to wygoda i bezpieczeństwo na trasie.

Czytaj więcej...

Trasy i poziomy trudności

Czytaj więcej: Poleski trakt na Ukrainie - przykład trasy zielonej łatwej. Takimi właśnie trasami jeździmy najczęściej!
Poleski trakt na Ukrainie - przykład trasy zielonej łatwej. Takimi właśnie trasami jeździmy najczęściej!
O trasach, którymi jeździmy, ich nawierzchni, kilometrażu oraz o tym dlaczego zawsze jeździmy po drogach mało ruchliwych w tempie spokojnym.

Wyprawy, które organizujemy nie są sportowymi wyzwaniami lecz organizowane są dla wszystkich, którzy chcą spędzić świetnie, niebanalnie i na rowerze swój wolny czas lub wymarzony urlop z dala od wielkomiejskiego zgiełku, podróżując po najbardziej dziewiczych szlakach w Europie. Organizujemy wyprawy rowerowe dla wszystkich, niezależnie od kondycji fizycznej, płci czy wieku. Przy każdej wyprawie opisujemy dokładnie do kogo adresujemy konkretną wyprawę biorąc pod uwagę stopień trudności danej trasy, na który składają się:

 • długość trasy przejeżdżanej w ciągu jednego dnia i liczba km pokonywana w ciągu całej wyprawy
 • rodzaj nawierzchni na trasie (asfalt, szutr, drogi polne utwardzone i piaszczyste)
 • topografia terenu, trasa płaska czy z podjazdami (a jeśli są podjazdy to sprawdzamy różnice ich wysokości oraz ilość i częstotliwość podjazdów na trasie danej wyprawy)
 • szczególne utrudnienia i przeszkody (ubytki w nawierzchni, drogi polne piaszczyste, przedwojenny jeszcze bruk, itp.)

Czytaj więcej...

Uczestnicy i kadra

Czytaj więcej: Zgrany team to murowany sukces każdej wyprawy!
Zgrany team to murowany sukces każdej wyprawy!
Zgrany team, czyli o Was i o nas.

Nasze wyprawy organizujemy dla wszystkich. Dla większych dzieci, młodzieży, studentów, dorosłych i osób starszych, dla wysportowanych i tych, którzy mają przeciętną kondycję (do kogo adresujemy i komu polecamy daną wyprawę opisujemy w dziale Trasy i poziomy trudności). Przekrój wiekowy uczestników jest więc na naszych wyprawach bardzo zróżnicowany. Nieważne czy masz 7, 18 czy 70 lat! Łączy nas wszystkich jedno - chęć przeżycia niezapomnianych wakacji "w drodze" korzystając przy tym z najlepszego środka transportu jaki do tej pory wymyślono do tego celu - roweru. Wiek, płeć, stanowisko i poglądy polityczne nie mają tutaj żadnego znaczenia!

Jeżdżą z nami zarówno single, grupy przyjaciół jak i całe rodziny. Nam jako organizatorom najbardziej zależy na tym, aby na naszych wyprawach nie było żadnych podziałów i zawsze panowała na nich przyjacielska, rodzinna atmosfera oraz abyśmy wspólnie, czyli jej uczestnicy i kadra jako zgrany team tworzyli razem jej niezapomniany klimat i przebieg.

Czytaj więcej...

Jak wygląda dzień na wyprawie?

Czytaj więcej: Wieczorna integracja to stały punkt naszych wypraw!
Wieczorna integracja to stały punkt naszych wypraw!
czyli jak to wygląda w praktyce?

Każdy dzień na naszych wyprawach dostarcza nowych wrażeń, miejsc i przeżyć. Ciężko jest ująć go w jakieś ramy, jednak spróbujemy! Przedstawiony program dnia jest oczywiście bardzo elastyczny, jednak najczęściej wygląda mniej więcej tak:

 • 08:00 - 09:00 - Pobudka i śniadanie
 • 09:00 - 09:30 - Pakowanie bagaży do auta zabezpieczającego przejazd uczestników wyprawy
 • 09:30 - Startujemy!
 • 10:45 - 11:15 - Przerwa na poranną kawę, cappucino lub herbatę. Jeśli jest bar po drodze tam też robimy przerwę kawową, jeśli baru nie ma szukamy miłego miejsca na łonie natury i tam się zatrzymujemy. W takim wypadku ciepły napój gotujemy sobie sami na kuchence turystycznej, którą przewozi nasze auto i która zawsze jest do dyspozycji uczestników wyprawy
 • 11:15 - 12:45 - Jesteśmy w drodze!

Czytaj więcej...

Najczęściej zadawane pytania

Jeśli nie znalazłeś do tej pory odpowiedzi na jakiekolwiek pytanie, które Cię nurtuje zachęcamy do lektury najczęściej zadawanych pytań kierowanych do nas. Jeśli miałbyś nadal jakieś pytania w związku z naszymi wyprawami prosimy o kontakt telefoniczny pod nr (+48) 607 328 093 lub za pomocą formularza kontaktowego.

 

Czytaj więcej...