Rowery i serwis

W przypadku awarii serwis jest zawsze na miejscu!O rowerach i o tym jak usuwamy awarie na trasie.

Na wyprawy po Europie Wschodniej, które organizujemy najlepiej nadają się rowery turystyczne, czyli uniwersalne rowery trekkingowe oraz rowery górskie. Z uwagi na zróżnicowaną nawierzchnię na trasach naszych wypraw nie polecamy rowerów szosowych. Wyposażenie roweru to sprawa indywidualna każdego uczestnika.

Ważne jest tylko i na to zwracamy szczególną uwagę, aby Twój rower był przed wyprawą w pełni SPRAWNY!

Uczestnicy, którzy posiadają własny rower proszeni są o dokonanie przez wyjazdem szczegółowego przeglądu swojego sprzętu w profesjonalnym serwisie rowerowym. Po dokonananym przeglądzie koniecznie przejedźmy się i sprawdźmy, czy na pewno wszystko jest OK. Uważamy, że własny, dobrze przygotowany do wyprawy rower, na którym się jeździ i który się dobrze zna to wygoda i bezpieczeństwo na trasie.

Dla osób, które nie posiadają własnego roweru oferujemy jego wypożyczenie w cenie 20-25 zł za jeden dzień trwania wyprawy. Wypożyczalnia rowerów, z którą współpracujemy dysponuje obecnie 12 przystosowanymi dla turystyki rowerowej, wygodnymi rowerami trekkingowymi polskiej firmy Kross. Warunkiem wypożyczenia roweru jest zaznaczenie tej opcji na formularzu zgłoszeniowym na wyprawę. Sprzęt zostanie dostarczony uczestnikowi na miejsce startu.

Każdy uczestnik jest osobiście odpowiedzialny za swój rower na trasie wyprawy. My odpowiadamy za rowery jedynie w czasie transportu. Na postojach (przy zabytkach i interesujących nas miejscach) i w czasie pory obiadowej (przy restauracjach, zajazdach lub przydrożnych sklepach) przy rowerach zazwyczaj znajduje się ktoś z kadry wyprawy. Nie mniej jednak nie odpowiadamy za ich bezpieczeństwo i zalecamy zabrać ze sobą na wyprawę zapięcie antykradzieżowe.

Serwis na wyprawach

Na każdej wyprawie w jej kadrze zawsze znajduje się osoba (jest to pilot lub kierowca auta zabezpieczającego), która posiada wiedzę i umiejętności naprawy rowerów oraz odpowiednie narzędzia do usunięcia podstawowych awarii. Oprócz organizowania wypraw rowerowych prowadzimy również stacjonarny sklep-serwis rowerowy i na każdą wyprawę zabieramy ze sobą z naszego sklepu wystarczającą ilość zapasowego ogumienia (dętki i opony różnych rozmiarów) i podstawowych części zapasowych (koła różnych rozmiarów, szprychy, łańcuchy, pedały, linki, klocki hamulcowe, itp.). W razie ewentualnych awarii mamy więc podstawowe części zawsze pod ręką.

Uwaga! Nie jesteśmy jednak w stanie zabrać ze sobą całego naszego warsztatu i sklepu rowerowego, a co za tym idzie usunąć na trasie bardzo poważnych awarii. W takiej sytuacji uczestnikowi, któremu rower uległ awarii, a której nie możemy usunąć w warunkach terenowych udostępniemy nieodpłatnie jeden z dwóch zabranych na wyprawę rowerów zastępczych. Uczestnik kontynuuje jazdę rowerem zastępczym do czasu usunięcia awarii roweru w płatnym, profesjonalnym serwisie rowerowym na trasie wyprawy na swój koszt. Za stan techniczny rowerów które wypożyczamy, przed wyprawą i w jej trakcie, jesteśmy odpowiedzialni osobiście.