Nadbużański Raj

Nadbużański Raj

20-26.08.2018

Nadbużański Raj to wyprawa dla wszystkich miłośników chwil toczących się leniwie na łonie nieskażonej przez ludzi przyrody, błogiej ciszy oraz kameralnej atmosfery małych miast i wiosek, w których czas biegnie własnym rytmem, nieśpiesznie i powoli.

Nadbużańską wyprawę zaczynamy „prologiem” w Poleskim Parku Narodowym z unikalną przyrodą przypominającą północną tundrę. Dalsza część trasy prowadzić nas będzie doliną Bugu - jako jednej z nielicznych w Europie tak dużej, wciąż jeszcze nieuregulowanej dzikiej rzeki, która ze swoimi starorzeczami, zakolami i meandrami jest niezwykle atrakcyjna widokowo...

 

More...
Polska jest piękna!

Polska jest piękna!

01-08.09.2018

Polska w wersji mini. Jeziora i pagórki, doliny i obszerne płaszczyzny skupione w jednym miejscu. All in one... każdy znajdzie coś dla siebie. Niewiele miejsc w Polsce może konkurować z urodą i malowniczością Suwalszczyzny oraz Dolin Rospudy i Biebrzy! 

 

Trasa tworzy zamkniętą pętlę i pozwala na kompleksowe poznanie całego regionu północnowschodniej Polski w 8 dni. Na trasie m.in.: Góry Sudawskie i Wiżajny, Puszcza Romincka i wiadukty w Stańczykach, Dolina Rospudy i Dowspuda z romantycznymi ruinami pałacu hrabiego Paca, a także Kanał Augustowski, Dolina Górnej Biebrzy ze słynnym Czerwonym Bagnem, Puszcza Augustowska, Ziemia Sejneńska ze stolicami polskich Litwinów Puńskiem i wiele innych atrakcji...

 

More...
Pomiędzy Wisłą a Bugiem

Pomiędzy Wisłą a Bugiem

09-16.09.2018

Pomiędzy Wisłą a Bugiem to rowerowe odkrywanie pereł i perełek Polski Wschodniej! To trasa, która biegnie przez najpiękniejsze i najbardziej znane miasta i miasteczka wschodniej części naszego kraju, a także najatrakcyjniejsze krajobrazowo zakątki Lubelszczyzny, Ziemi Sandomierskiej oraz Roztocza. Wyprawę rozpoczynamy w Lublinie, najstarszym mieście regionu i jego stolicy, aby już pierwszego dnia dotrzeć do Kazimierza Dolnego, „perły polskiego renesansu”, miasteczka zaliczanego do najpiękniejszych w Polsce…

 

More...
Dworki i pałace Pomorza

Dworki i pałace Pomorza

27.08.-02.09.2018

5 dni jazdy i 270 km trasy rowerowej wzdłuż polskiego wybrzeża Bałtyku, a każdy nocleg w pieczołowicie odrestaurowanym dworku, pałacu czy zamku z ich historycznym rodowodem! Wyprawa ta została przygotowana z myślą o tych, którzy chcieliby zwiedzić większą część polskiego wybrzeża Bałtyku na rowerze, ale trochę w inny sposób, mając jako motyw przewodni ów dworki i pałace Pomorza Środkowego oraz Wschodniego, a co najlepsze w każdym z nich odpoczywając po każdym dniu spędzonym na rowerowym siodełku...

 

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2011 JoomlaWorks Ltd.

rezerwuj

Trasa

Wycieczkowe naj

 • Magiczny Sandomierz!
 • Sześć winnic Sandomierskiego Szlaku Winiarskiego, które odwiedzimy
 • Kwitnące sady „owocowego zagłębia” jak zwią okolice Sandomierza
 • Opactwo Cystersów w Koprzywnicy
 • Architektoniczne perełki Sulisławic i Klimontowa
 • Zamek Krzyżtopór w Ujeździe
 • Podziemne trasy w Sandomierzu i Opatowie
 • Dolina Opatówki
 • Sandomierskie wąwozy
 • Góry Pieprzowe
 • Niezwykłe krajobrazy i widoki Sandomierskiej Toskanii
 • i…to chyba wystarczy jak na trzydniową wycieczkę… :)

Galeria

Sandomierska Toskania czyli "enorowerowanie krajoznawcze"


Kraj/Region: Polska/Ziemia Sandomierskapoland
Start/Meta: Sandomierz
Trasa: łatwa z umiarkowanymi podjazdami
Długość3 dni (2 noclegi) - 145 km rowerem
Startujemy: w sezonie 2018 wycieczka na zamówienie
Cena: 370 zł

Sandomierza raczej przedstawiać nie trzeba. Wspaniałe miasto leżące na wysokiej wiślanej skarpie wśród lessowych wzgórz i wąwozów to jedno z najpiękniejszych miast w Polsce urzekające każdego. Jednak Ziemia Sandomierska to nie tylko Sandomierz. W jego malowniczych okolicach czekają na nas wczesnośredniowieczne miasteczka, nęcąc wspaniałymi rezydencjami, pałacami, klasztorami, nastrojowymi ruinami zamku Krzyżtopór, Góry Pieprzowe z największym skupiskiem dziko rosnących róż w Polsce, mnóstwo pięknie kwitnących sadów owocowych, a także…Sandomierski Szlak Winiarski z winnicami sandomierskimi, na których wśród zboczy porośniętych winoroślą po całym dniu jazdy będziemy odpoczywać z lampką wina w dłoni z winogron dojrzewających na nasłonecznionych stokach Sandomierszczyzny. Zapraszamy więc na „enorowerowanie krajoznawcze” po Ziemi Sandomierskiej!

 


Plan wycieczki:

Dzień 1

Sandomierz - Klimontów

Wąwóz Królewej Jadwigi w Sandomierzu
Wąwóz Królewej Jadwigi w Sandomierzu

Wąwóz Królewej Jadwigi w Sandomierzu
Wycieczkę rozpoczynamy w Sandomierzu, mieście magicznym, które oczaruje każdego! Jednak zwiedzanie jego zabytków i wspaniałości pozostawimy sobie na deser, czyli na dzień ostatni naszej wycieczki. Z Sandomierza na trasę wyjedziemy wąwozem królowej Jadwigi, najpiękniejszym wąwozem w jego okolicach, aby 8 km po starcie zrobić już pierwszy przystanek, bowiem dotrzemy do położonej na lessowym stoku wzgórza Chwacała pomiędzy sadami morelowymi, wiśniowymi i jabłkowymi Winnicy nad Jarem, pierwszej z sześciu winnic na naszej trasie. Dalej wjedziemy w przecudną krainę kwitnących sadów owocowych. Po 20 km kolejna winnica Faliszowice otoczona malowniczymi sadami jabłoniowymi, w której będziemy mogli podegustować i zakupić na wieczór lub do domów nagradzane, wspaniałe wino z odmiany Bianka tam produkowane. W Chobrzanach okazała grusza Żeromskiego, pod którą pisał swoje dzieła i dojedziemy do Koprzywnicy z pięknym rynkiem i jedną z nielicznych w Polsce budowlą romańską Opactwa Cystersów, a następnie pątniczym szlakiem do Sulisławic z jednym z najsłynniejszych polskich sanktuariów i wspaniałym romańskim kościołem. Doliną Koprzywianki dotrzemy do Klimontowa z kolejnymi architektonicznymi perełkami Sandomierszczyzny, a stamtąd na miejsce naszego noclegu do pięknego dworu Malinowskich w Przybysławicach z XIX wieku, gdzie zanocujemy.

Dystans: 55 km

 

Dzień 2

Klimontów - Winnica Płochockich

Majestatyczne ruiny zamku Krzyżtopór
Majestatyczne ruiny zamku Krzyżtopór

Majestatyczne ruiny zamku Krzyżtopór
Z Klimontowa wyjeżdżamy prawdopodobnie najdłuższą w Europie aleją kasztanowców – 3 km i blisko 200 drzew! Zaraz potem w Konarach kolejny lessowy wąwóz z piękną kapliczką Nepomuka i za kolejne kilka kilometrów pierwszy dłuższy przystanek tego dnia, bowiem dojedziemy do zamku Krzyżtopór z najwspanialszymi i nie mającymi sobie równych pod względem rozmiarów i dawnej świetności ruinami zamkowymi w Polsce. Niestety ta przebogata siedziba magnacka świeciła pełnym blaskiem raptem przez kilkanaście lat do…szwedzkiego potopu. Ale dzisiaj jego majestatyczne ruiny o powierzchni ponad 1 hektara także robią niesamowite wrażenie! 20 km dalej czeka na nas Opatów z wiekowymi budowlami i 400 metrową trasą podziemiami kupieckich kamieniczek. W Opatowie dłuższy odpoczynek na obiad w jednej z tamtejszych restauracji, po czym wsiadamy na rowery i dojeżdżamy do urzekającej widokowo doliny Opatówki z kolejnymi, romantycznymi ruinami zamku Kazimierza Wielkiego w Międzygórzu po czym dotrzemy do Winnicy Płochockich, z której rozciąga się niezwykły widok na malowniczą dolinę rzeki Opatówki. Ten wieczór należy do wina i dlatego po spacerze po winnicy razem z jej gospodarzami, na którym dowiemy się jak przebiega proces produkcji wina przed nocnym odpoczynkiem usiądziemy razem przy lampce poddając się wyjątkowej atmosferze tej cichej i spokojnej okolicy.

Dystans: 50 km

 

Dzień 3

Winnica Płochockich - Sandomierz

Magiczny Sandomierz!
Magiczny Sandomierz!

Magiczny Sandomierz!
Ostatni dzień wycieczki będzie krótki, abyśmy przed odjazdem do domów mogli spokojnie i bez zbędnego pośpiechu zwiedzić Sandomierz. Ale po drodze czeka nas na krótkiej, 35 km trasie jeszcze wiele innych atrakcji! Najpierw w Radoszkach odwiedzimy kolejną z winnic - winnicę Król, po czym wzdłuż rzeki Opatówki dotrzemy do Kichar, gdzie na rozstaju dróg zdobędziemy wzniesienie z tajemniczymi ruinami dworu obronnego i bardzo przednim widokiem na okolice. Kilka km za Kicharami w okolicy malowniczych sadów po sam horyzont dojedziemy do jednej z najstarszych osad w regionie wioski Góry Wysokie, gdzie obowiązkowo wstąpimy do kolejnej winnicy - Sandomierskiej. Tam w ponad 100 letnich piwniczkach kolejna okazja do degustacji i zakupu doskonałego wina z sandomierskich gron! Przed Sandomierzem czeka nas jeszcze wspinaczka na najwyższe wzniesienie Gór Pieprzowych zwanych pieprzówkami z kwitnącymi, dzikimi różami i urzekającym widokiem na okolice. Wycieczkę kończymy w Sandomierzu, miasta pełnego przepięknych, niezwykłych zabytków: barokowe i gotyckie kościoły, Brama Opatowska z niezapomnianą panoramą miasta, podziemia pod kolorowymi kamienicami, zamek Kazimierza Wielkiego, najstarszy w Polsce ceglany kościół Świętego Jakuba z XIV wieku i przyklasztorna winnica, malownicze wąwozy rozdzielające poszczególne części miasta, stylowe, klimatyczne restauracje… Sandomierz będziemy zwiedzać indywidualnie. Szykuje się dłuuugie zwiedzanie także planowany wyjazd z Sandomierza późnym popołudniem.

Dystans: 40 km

 

Trasa:

Co tu dużo pisać – lajtowo pagórkowata. Jednak krótkie dzienne etapy i mnóstwo postojów sprawią, że nikt nie powinien się zmęczyć. Po za tym same piękne widoki, które zawsze i wszędzie dodają poweru :) Długość trzydniowej rowerowej wędrówki przez Ziemię Sandomierską to 145 km.

 

Transport, czyli dojazd i powrót:

Do Sandomierza dojeżdżamy wlasnym transportem. Tym razem nie przewidujemy asekuracji auta więc bagaże podręczne prosimy zapakować w rowerowe sakwy. Śpiworów nie zabieramy, w miejscach noclegów czeka na nas pościel.

Przy grupach zorganizowanych transport z innych miejscowości niż Lublin możemy zorganizować busem wraz z przyczepką do przewozu rowerów za dodatkową opłatą.

 

Noclegi i wyżywienie:

Na wycieczce przygotowaliśmy dwa noclegi. Pierwszy w Dworze na Wichrowym Wzgórzu w Przybysławicach k/Klimontowa, drugi nocleg w Winnicy Płochockich i (przy większej grupie) w leżącym 3 km od winnicy gospodarstwie agroturystycznym Dobrocka Dolina. Pięknie położone i komfortowo urządzone miejsca!

Nocujemy w pokojach dwuosobowych z pojedyńczymi i małżeńskimi łóżkami. W Winnicy Płochockich mamy do dyspozycji cztery pokoje dwuosobowe i 4 osobowy apartamant-razem 12 miejsc. Jeśli zbierze się większa grupa kolejnych uczestników zakwaterujemy w pięciosobowych domkach (każdy domek ma dwa pokoje z dwoma łożkami+dodatkowo kanapa w salonie) w Dobrockiej Dolinie.

Wyżywienie na wycieczce zawarte w kosztach to śniadanie i obiadokolacja w Dworze na Wichrowym Wzgórzu oraz degustacja wina razem z gospodarzami Winnicy Płochockich (kilka rodzajów wina i serowe przekąski)

 

Koszty i świadczenia:

Koszt wycieczki w kwocie 370 zł obejmuje:

 • 2 noclegi w pensjonacie i pokojach gościnnych w winnicy lub gospodarstwie agroturystycznym o bardzo dobrym standardzie z łazienkami (prysznic/WC)
 • Wyżywienie - śniadanie oraz obiadokolacja w Dworze na Wichrowym Wzgórzu
 • Prowadzenie przez pilota wycieczki wyznaczoną trasą
 • Serwis techniczny w przypadku awarii roweru
 • Apteczkę
 • Ubezpieczenie KL i NW
 • Wieczorną degustację wina razem z gospodarzami winnicy na zakończenie II dnia

Pozostałe koszty, o których warto pamiętać:

 • bilety wstępów do odwiedzanych miejsc
 • koszty dojazdu oraz pozostałych posiłków

 

Zgłoszenia i płatności:

 • Aby zapisać się na wycieczkę prosimy o skorzystanie z formularza zgłoszeniowego. Zgłoszenia przyjmujemy także osobiście w siedzibie naszej firmy na ul. 11 Listopada 62/2 w Parczewie oraz telefonicznie pod nr (+48) 607 328 093
 • Po dokonaniu i potwierdzeniu przez nas rezerwacji prosimy o dokonanie wpłaty zaliczki kosztów wycieczki tj. kwoty 200 zł  na rachunek bankowy:

PHU "Auto-Art" Anna Kwiatek

ul. Szeroka 4

21-200 Parczew

Bank Spółdzielczy

nr rachunku 65 8042 0006 0015 7430 3000 0010

z dopiskiem "imię i nazwisko - Sandomierska Toskania"

Pozostałą kwotę można dopłacić w dniu rozpoczęcia wycieczki bezpośrednio u pilota.

 

O Sandomierskim Szlaku Winiarskim:

 

Nasi partnerzy

kwiatek serwis

 

pgr parczew

Wirtualny Parczew

 

cezarkos