Polska Egzotyczna

Kraj/Region: Polska Wschodniapoland
Start/Meta: Biebrzański PN - Tykocin
Trasa: ❶❷③④⑤⑥⑦⑧⑨⑩
Długość: 7 dni (6 noclegów) - 285 km rowerem
Termin: 12-18.07.2020
Cena: 1480 zł

W poszukiwaniu egzotyki odbywamy nieraz dalekie podróże, przemierzamy tysiące kilometrów. Tymczasem wystarczy udać się na wschodnie rubieże Polski, aby w przygranicznych miejscowościach wśród malowniczych krajobrazów i wspaniałej przyrody odnaleźć to co fascynujące i nieznane.

Kresowa wielokulturowość, prawosławni Białorusini, muzułmańscy Tatarzy i "tutejsi". Piękne kościoły, liczne drewniane cerkwie, stare synagogi, meczety, mizary i żydowskie kirkuty to wszystko tworzy klimat "Polski Egzotycznej" trasy biegnącej od źródeł Biebrzy wzdłuż wschodniej granicy Polski do Jeziora Siemianowskiego, a stamtąd przez Krainę Otwartych Okiennic wzdłuż Narwi do Tykocina.

Nieodłącznym elementem tego klimatu jest krajobraz i przyroda: Biebrzański i Narwiański Park Narodowy, otwarte pejzaże Białostocczyzny, pełne ciszy doliny przygranicznych rzek. Pełne uroku są także malownicze, oddalone od centrów cywilizacyjnych wioski, w których czas jakby się zatrzymał, bo ludzie zachowali tam do dzisiaj dawne zwyczaje, tradycje i nieśpieszny styl życia, a także senne, przygraniczne miasteczka szczycące się szacownymi dziejami. I w żadnym już chyba innym regionie kraju nie zetkniemy się z tak serdeczną gościnnością miejscowych ludzi, niezależnie od ich narodowości czy wyznania.

Zapraszamy do wyruszenia z nami w ten barwny i egzotyczny świat pogranicza liczącym prawie 300 km przygraniczym, rowerowym szlakiem...

Czytaj więcej...