Co zapewniamy na naszych wyprawach?

Dla uczestników naszych wypraw przygotowaliśmy:
 • Transport busem lub transport z/do dworca kolejowego lub lotniska
 • Transport rowerów lub możliwość ich wypożyczenia
 • Noclegi w hotelach, pensjonatach i gospodarstwach agroturystycznych o bardzo dobrym standardzie
 • Posiłki w postaci śniadań przed wyruszeniem na trasę
 • Doświadczonego pilota
 • Serwis techniczny i pomoc w sytuacjach awaryjnych
 • Transport bagaży
 • Wypożyczenie odbiornika GPS firmy Garmin z wgraną trasą, noclegami, miejscami, które warto zobaczyć, polecanymi restauracjami na trasie
 • Możliwość wypożyczenia roweru na czas trwania wyprawy
 • Ubezpieczenie w zakresie korzystania z roweru do kwoty 100000 zł
 • Wiele atrakcji i niezwykłych widoków
 • Niezapomniane przeżycia!

 

Transport

Szczegóły transportu uzgadniamy z każdym uczestnikiem indywidualnie. Standardowo cena wyprawy obejmuje transport uczestników z Lublina i Warszawy na miejsce startu wyprawy, a także po jej zakończeniu do Warszawy i Lublina. Przy grupach zorganizowanych transport z/do innych miejscowości niż Warszawa i Lublin możemy zorganizować także za dodatkową opłatą naszym busem.

Transport bagaży i rowerów z Warszawy oraz Lublina zawsze jest wliczony w cenę wyprawy. Z innych miejscowości po indywidualnym uzgodnieniu. 

Bagaże oraz rowery uczestników transportujemy na specjalnie do tego przygotowanej przyczepce. Dodatkowo wszystkie rowery są zabezpieczone specjalnymi przekładkami, aby nie zostały porasowane i uszkodzone w czasie transportu.

Przy wyprawach, gdzie trasa zaczyna się i kończy w tej samej miejscowości organizujemy także parking strzeżony dla uczestników, którzy dojadą tam własnymi samochodami.

Szczegóły transportu na miejsce startu naszych wypraw i po ich zakończeniu zamieszczamy w zakładce "Informacje", znajdującej się w opisie każdej wyprawy.

 

Noclegi

Zapewniamy noclegi w hotelach, pensjonatach lub gospodarstwach agroturytycznych o bardzo dobrym standardzie. Uczestników zazwyczaj kwaterujemy w pokojach dwuosobowych, które posiadają oddzielną łazienkę z prysznicem. Pokoje jednoosobowe dostępne są na specjalne życzenie.

Zawsze staramy się szukać takich miejsc, które mają regionalny klimat i położone są w okolicy atrakcyjnej przyrodniczo lub krajobrazowo, zazwyczaj omijając większe miasta.

Aby zobaczyć przykładowe miejsca, w których nocujemy prosimy kliknąć w poniższe linki:

Wszystkie informacje, jeśli chodzi o noclegi na naszych trasach znajdą Państwo w opisie każdej wyprawy w zakładce "Informacje".

 

Wyżywienie

Na wyprawach zapewniamy śniadania przed wyruszeniem na trasę (przeważnie w formie szweckiego stołu) oraz jeśli nie ma możliwości indywidualnego zamówienia (na przykład w przypadku wyprawy Polska Egzotyczna) również wieczorne obiadokolacje w miejscach noclegów. W pozostałych przypadkach obiadokolacje zamawiamy indywidualnie wg gustu i uznania w restauracjach z regionalną kuchnią, które polecamy.

Posiłki w ciągu dnia każdy uczestnik organizuje sobie we własnym zakresie. W przypadku wypraw z pilotem w połowie trasy każdego dnia zawsze urządzamy godzinną przerwę na obiad w polecanej przez nas restauracji.

W czasie trwania naszych wypraw, jeśli tylko sprzyja ku temu miejsce naszego noclegu rozpalamy także wieczorne ognisko lub grilla, na których można jeszcze uzupełnić brakujące kalorie :)

 

Pilot

Na wyprawach "terminowych", czyli mających już zaplanowany z góry termin zawsze zapewniamy doświadczononego pilota, który przejechał już tysiące kilometrów rowerem jako przewodnik prowadząc grupy rowerowe i który odpowiedzialny jest za cały przebieg wyprawy, tzn. prowadzenie grupy wyznaczoną trasą, dyktowanie tempa dostosowanego dla wszystkich uczestników wyprawy (niezależnie od wieku czy posiadanej kondycji), załatwianie spraw związanych z kwaterunkiem i posiłkami na trasie, realizowanie programu wyprawy, ustalanie miejsc i czasu postojów, itp. Pilot podejmuje także decyzje w nagłych przypadkach np. raptownej zmiany pogody, mając przede wszystkim jako priorytet zdrowie i bezpieczeństwo uczestników. Zazwyczaj pilot jest także dobrym serwisantem i służy pomocą w razie awarii roweru.

W wyprawach na zamówienie na trasach po Polsce i łatwych trasach za granicą opieka pilota jest opcjonalna i decyzję o tym czy z grupą ma jechać pilot pozostawiamy jej uczestnikom. Świadczenia dotyczące opieki pilota na poszczególnych trasach zamieszczamy w zakładce "Świadczenia", znajdującej się w opisie każdej wyprawy.

 

Serwis techniczny

Na każdej wyprawie w jej kadrze zawsze znajduje się osoba (jest to pilot lub kierowca auta zabezpieczającego), która posiada wiedzę i umiejętności naprawy rowerów oraz odpowiednie narzędzia do usunięcia podstawowych awarii.

Uwaga! Nie jesteśmy jednak w stanie zabrać ze sobą całego naszego warsztatu i sklepu rowerowego, a co za tym idzie usunąć na trasie bardzo poważnych awarii. W takiej sytuacji uczestnikowi, któremu rower uległ awarii, a której nie możemy usunąć w warunkach terenowych pomagamy znaleźć profesjonalny serwis rowerowy na trasie wyprawy, gdzie uczestnik usuwa awarię na swój koszt. Za stan techniczny rowerów które wypożyczamy jesteśmy odpowiedzialni osobiście.

 

Klika słów o rowerach

Na wyprawach, które organizujemy najlepiej nadają się uniwersalne rowery trekkingowe oraz rowery górskie. Z uwagi na zróżnicowaną nawierzchnię na trasach naszych wypraw nie polecamy rowerów szosowych. Wyposażenie roweru to sprawa indywidualna każdego uczestnika, koniecznie jednak trzeba zabrać ze sobą i mieć w bagażu poręcznym przynajmniej jedną zapasową dętkę pasującą do typu roweru, którym pojedziemy oraz pompkę rowerową. 

Ważne jest tylko i na to zwracamy szczególną uwagę, aby Twój rower był przed wyprawą w pełni SPRAWNY!

Uczestnicy, którzy posiadają własny rower proszeni są o dokonanie przez wyjazdem szczegółowego przeglądu swojego sprzętu w profesjonalnym serwisie rowerowym. Po dokonananym przeglądzie koniecznie przejedźmy się i sprawdźmy, czy na pewno wszystko jest OK. Uważamy, że własny, dobrze przygotowany do wyprawy rower, na którym się jeździ i który się dobrze zna to wygoda i bezpieczeństwo na trasie. Dla osób, które nie posiadają własnego roweru oferujemy jego wypożyczenie, sprzęt zostanie wtedy dostarczony uczestnikowi na miejsce startu.

Każdy uczestnik jest osobiście odpowiedzialny za swój rower na trasie wyprawy. Na postojach (przy zabytkach i interesujących nas miejscach) i w czasie przerw na posiłek (przy restauracjach lub przydrożnych sklepach) przy rowerach zazwyczaj znajduje się ktoś z kadry wyprawy, nie mniej jednak nie odpowiadamy za ich bezpieczeństwo i zalecamy zabrać ze sobą na wyprawę zapięcie antykradzieżowe.

 

Ubezpieczenie

Wszyscy Uczestnicy naszych wypraw w ramach opłaty wpisowej objęci są podstawowym ubezpieczeniem NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków),OC (odpowiedzialności cywilnej) oraz w przypadku wyjazdów zagranicznych ubezpieczeniem KL (kosztów leczenia).

Sumy ubezpieczenia podstawowego wynoszą:

 • kosztów leczenia - do kwoty 100000 zł/os.
 • następstw nieszczęśliwych wypadków - do 100000 zł/os.
 • odpowiedzialności cywilnej - do kwoty 100000 zł/os.

Powyższy zakres ubezpieczenia stanowi wariant podstawowy. Polecamy i zachęcamy Uczestników przed każdą wyprawą do wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, o szerszym zakresie. Informujemy ponadto, że w firmach ubezpieczeniowych istnieje także możliwość wykupienia ubezpieczenia roweru oraz bagażu na czas trwania wyprawy.

Kontakt

ul. 11 Listopada 62/2, 21-200 Parczew

+48 607 328 093

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.